Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi kapsamında Dünya Atletizm Günü (World Athletics Day) etkinlikleri gerçekleştirildi.
 9-10 Mayıs 2022 tarihlerinde Çankırı Atatürk Stadyumunda çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen şenliklere, Dr. Refik Saydam Anaokulu ve İlkokulu öğrencilerinden yaklaşık olarak 120 öğrenci katıldı. 
Atletizm Antrenörü Gülbahar Aktaş’ın koordine ettiği şenliklere, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin, Spor Şube Müdürü Seyfettin Turan, İl Müdürlüğü Antrenörleri, Dr. Refik Saydam Okulu öğretmenleri ve veliler eşlik etti.
Atletizm spor dalının bilinilirliğinin arttırılması, okul çağındaki çocukların ders dışı zamanlarında spor yapma becerilerinin geliştirmesi, bilgisayar başında ve durağan geçen yaşam döngülerine fiziksel hareketlilik getirilmesine yönelik düzenlenen şenliklere ilgi oldukça yoğundu.
 Uluslararası bir etkinlik olan Dünya Atletizm Günü (World Athletics Kıds Day) kutlamaları tamamlandıktan sonra şenliklere katılan öğrencilere “Katılım Belgesi” takdim edildi.